תשכחי מכל מה שידעת על כובעים

תצוגות האופנה של סתיו/חורף 2019 הוכיחו לנו שאפילו הכובע הוא כבר לא מה שהיה פעם. קודם כל, עכשיו בכלל קוראים לזה "לבוש ראש" (headwear) ולא סתם כובע. שנית, המטרה היא לא רק לשמור על חום הגוף אלא לסמן טריטוריה: בין אם את בעניין של יוניסקס, רכיבה על סוסים או לייף סטייל אורבני, הטרנד של כובע הוא בדיוק מה שחיכית לו.

אז אחרי שמיצינו את כובעי הקש החמודים של הקיץ, הנה הסגנונות שילוו אותנו בתקופה הקרובה:

  1. פדורה

פדורה (fedora), או ביידיש "מגבעת קנייטש", הוא סוג של כובע שעשוי לבד או קטיפה. תוכלי לזהות אותו לפי קמט אחד מרכזי לכל אורך הכיפה ועוד שני קמטים עדינים שמשמשים לאחיזה. בנוסף, את הפדורה מייצרים כאשר התיתורה שמקיפה אותו נוטה כלפי מעלה בכוונה, מתוך השפעה ברורה מהאופן שהו יהודים במזרח אירופה התלבשו בסוף המאה-19 ותחילת המאה-20.  

דגמים ספציפיים של פדורה מגיעים עם סרט שמלופף סביב החלק העליון ויש גם רמות גימור שונות. את המידה בוחרים לפי רוחב השוליים: גברים ונשים במבנה גוף רזה צריכים להעדיף כובע פדורה עם שוליים קצרים וכתר חד, בעוד בעלי כתפיים רחבות יצטרכו שוליים גדולים.

כובע פדורה

  1. בארט

כובע בארט הוא אקססורי חובה כי אפשר להשתמש בו בתנאי מזג אוויר מגוונים. בקיץ הוא יאפשר לך להשיג מראה טרנדי לתמונת אינסטגרם "ספונטנית", בעוד בסתיו הוא יכין אותך לפרץ פתאומי של קור וצניחת טמפרטורות. בהמשך, הוא ילווה אותך גם לאורך החורף בעיקר אם תשדכי אותו לעגילים תואמים ושרשרת בולטת, ובאביב הוא יתכתב נהדר עם הסביבה הפרחונית.

הדבר היחיד שתרצי להיזהר ממנו הוא כובע בארט שיושב בצורה הדוקה על הראש. זה יגרום לו להיראות כמו כומתה ואם את לא חיילת, נסי ללכת יותר לכיוון של בארט צרפתי עשוי צמר או לברטינה (barretina) – כובע קטלאני מסורתי עם נטייה לאחד הצדדים.

בארט

  1. בלקלבה

כובע גרב רגיל כבר לא מספיק למי שרוצה להיראות טרנדי. לפי בתי האופנה של גוצ'י וקלווין קליין, התחליף המתאים הוא בלקלבות (Balaclavas): כיסוי ראש מלא שמשאיר פתוח רק את החלק המרכזי של הפנים.


החדשות הטובות הן שגם מעצבי האופנה מבינים שעם בלקלבה שחורה מישהו עוד עלול לעצור אותך לתשאול בטחוני, אז הפתרון הוא בחירה מושכלת של ספקטרום גוונים בהירים. רף סימונס מקלווין קליין החליף את השחור המדכא בצבעים עליזים של בורדו, צהוב-לימון ולבן ובגו'צי השתוללו לגמרי עם משהו שנראה כמו שילוב בין מסכת ליצן למשקפי מוסקיטר. באופן אישי, אנחנו התחברנו לסגנון הספורטיבי של אלכסנדר וונג וננצל את ההזדמנות גם כדי להמליץ על הכובע האקו-פמיניסטי של Preen מבד ניאופרין.

יש לך ראש לזה? אל תצאי מהבית בלי כובע ;)
לבחירת הכובע המושלם >>> לחצי כאן <<<

Leave a comment

All comments are moderated before being published