הפרווה מלאכותית, התחושה אמיתית

כל מה שאנחנו צריכות בחורף הוא רק משהו להתכרבל איתו. החדשות הטובות הן שמעצבי האופנה לגמרי באים לקראתנו, עם קולקציה חדשה ומפתיעה של פרוות מלאכותיות (faux fur). בפועל, בסתיו-חורף 2018-19 הפרוות נמצאות בכל מקום וגם במדינה חמה כמו שלנו יש מה לעשות איתן.

למה פרווה?

קודם כל, אין ספק שפרווה היא פריט לבוש שמצטיין בלסובב ראשים. אם את מגיעה בקרוב לאירוע ורוצה להפוך למסמר הערב עוד לפני שהוא מתחיל, מעיל פרווה גדול ישיג את המטרה בנון-שאלנט מרשים. חוץ מזה, פרוות סינתטיות מיוצרות כיום מחומרי גלם איכותיים שמתמודדים בקלות עם כביסה ואפילו קצת גשם.

פרופיל | חנות בגדים אונליין | מעיל פרווה

 בנוסף, את החותמת לחזרתו של המראה הקלאסי למרכז הבמה נתנו סטלה מקרטני, תום פורד, קלווין קליין, ג'יוונשי ואחרים. בכך הם הצטרפו לגוצ'י ו-ורסאצ'ה במאבקם להחליף את הפרווה האמיתית באלטרנטיבה מלאכותית, אך מבלי לוותר על השיק.

 הפרוות של 2019

בקולקציית סתיו-חורף 2018-19 של פנדי כבר תפסה הפרווה את כל תשומת הלב והוצגה לראווה בשילובים מקוריים עם חצאיות עיפרון ובבטנה של ג'קטים משובצים. עוד שמו דגש בפנדי על שילובי פרווה עם חומרים כמו צמר, עור, זמש, כותנה ושיפון ועל המסלול היו גם כמה מעילי פרווה עם תחרה וחרוזים.

המסקנה מתצוגות האופנה האחרונות היא שהפרווה כאן – אבל לא לבד. אצל סן-לורן היא מגיעה בגרסת אוברסייז מוגזמת אך מפנקת, נילי לוטן בחרה לשדך אותה להדפס מנומר ובבתי האופנה הגדולים היא נמצאת על חולצות, תיקים ונעליים. כמו כן, במקס-מארה ניצלו עד הסוף את היכולת לבחור צבעים מיוחדים מתוך החומרים הסינתטיים עם מעיל פרווה ורוד ורכרוכי.

העניין הוא שבשביל להשיג את המראה המשכנע של פרווה צריך להקפיד על כמה כללים: 
ראשית, לפרווה יש נפח והאקססוריז שתלבשי איתם צריכים להיות גדולים ומאסיביים בהתאמה. שנית, המעיל לא אמור לרסן את התנועות שלך אלא לשמור עלייך חופשיה ומשוחררת.
פרופיל | חנות בגדים אונליין | מעיל פרווה קצר
 
פרווה עם מוסר

אם העניין המוסרי עדיין מטריד אותך, כדאי להזכיר את ארגון "קולקטיב הפרוות ההוגן" שנכנס לתודעה בשנת 2011. אז הוצגה בניו יורק קולקציה בשם "Nutria Palooza" שבה עשרות פריטים מפרווה אמיתית של נוטרייה: חיה גדולה שנראית כמו בונה, ניזונה צמחים, יודעת לשחיות וחיה באזורים רטובים.

על אף שהיא קצת חמודה, הנוטרייה נחשבת לאיום סביבתי חמור שמסכן את המערכת האקולוגית באזור מפרץ מקסיקו. לפיכך, ריבוי נמרץ של המכרסם הביא את הרשויות להדביר אותו באופן יזום. כאן התערבו נציגי הקולקטיב והחליטו להשתמש בפרוות של הנוטריות כדי שלא יתבזבזו, באחת מתצוגות האופנה הזכורות של השנים האחרונות.

בשורה התחתונה, לפרווה יש מעמד אייקוני בתרבות ובאופנה וכיום קיימים פתרונות שעוזרים לנו ליהנות ממנה גם בצורה מוסרית. יש לנו בפרופיל מגוון רחב של מעילים מוסריים ושיקיים, לך רק נותר למצוא סגנון מועדף ולהתכרבל כל הדרך לחורף חם ומפנק.

Leave a comment

All comments are moderated before being published